Rok 2020 se nezapíše do historie jen jako olympijský rok, kdy se baseball měl opět vrátit na Olympijské hry do Tokia. Ale především jako rok, který poznamenala celosvětová pandemie Covid-19. Nicméně i přes tyto problémy se podařilo českému baseballu zdárně odehrát všechny soutěže.

Pro nás bylo cílem rozšířit členskou základnu a hlavně potrápit soupeře co nejvíce a obsadit příčky pokud možno v první půlce tabulky regionu Východ. Nejen v našem regionu se ukazovali hráči Cannibals. Skupina kluků z kategorie U15 začala poznávat prostředí i jiného klubu a zejména potom i soutěže v jiném regionu. Zužitkovali jsme tak dlouholeté dobré vztahy s Orli Choceň.
V poslední řadě byla v plánu i havraní pálka, nicméně pandemie ji zastavila jak v jarní části, tak nakonec nedovolila odehrát ani podzimní část.

Kategorie Žáků U11

Sezona 2020 se naplno rozběhla až na konci května a bez možnosti pořádné přípravy (netrénovalo se od začátku března) jsme se vrhli do zápasů. Začátek herní sezony samozřejmě neproběhl podle plánu, ale soupeře jsme byli schopni potrápit. Počasí sice některé zápasy překládalo na náhradní termíny, nicméně do podzimní části jsme nešli z posledního místa.
Play-off jsme začali v Orlové a zápasy proti Snails byly maximálně vyrovnané. Drtivým finišem v poslední směně nakonec Snails i druhý zápas otočili ve svůj prospěch a bylo jasné, že si zahrajeme o 5. místo v soutěži proti Skokanům z Olomouce. Nepomohlo nám ani krásné počasí, které v Orlové panovalo. Po posledních zápasech se Skokany z Olomouce jsme nakonec obsadili v kategorii U11 krásné 5. místo.

Kategorie mladších kadetů U13

Kategorie mladších kadetů slibovala velmi silnou soutěž i přesto, že se letos nemohly přihlásit týmy z Polska. Kdyby tomu bylo tak, bylo by soutěži celkem 11 týmů a to už by náš tým zase posunulo dál.
Nicméně slabší pálka, bez které není možné získávat více bodů, nás provázela celou sezonou. Za to obrana nebyla vůbec špatná. I nadhazovači konečně ukázali, že se zimní příprava vyplatila a zejména v zápasech s Olomoucí a „B“ týmem Ostravy drželi náš tým na úrovni. Po jarní části 5. místo nakonec ještě vylepšili na celkové 3. místo po play-off. Tím, že značná část hráčů zůstává i v příští sezoně v této kategorii, máme slušné vyhlídky do budoucna.

Kategorie starších kadetů U15

Před sezonou 2019/2020 se nám podařilo domluvit, že naši hráči budou nastupovat spolu s Orli Choceň nejen v našem regionu, ale i v jejich regionu Severovýchod. Koronavirus byl proti, a proto jsme po vzájemné dohodě nechali hrát naše hráče (Kubu Drimla, Lukáše Petrželu, Kryštofa Homolu a Mirka Kymadzeho) za Choceň jejich region. Zápasů bylo hodně a času málo. Nicméně zkušenosti pod novými trenéry a hlavně na nových hřištích proti novým soupeřům, klukům hodně pomohly. Však taky budou příští rok patřit našim hlavním oporám v kategorii U15.
Nejnáročnější na celé sezoně bylo asi cestování. Protože museli na domácí zápasy do Chocně, ale i venkovní zápasy nebyly blízko. Kluci se tak mohli podívat do Liberce, Jablonce nad Nisou nebo i Trutnova. V týmu Orlů rozhodně nepatřili jen mezi náhradníky. Během sezony se stali oporami jak na nadhazovacím kopci, tak i v obraně v poli.

Baseballové soustředění na Černém potoce

Jsem rád, že z původně plánovaných tří soustředění na rok 2020, jsme dokázali uspořádat alespoň jedno. Navíc nám přálo i počasí a proto jsme v půlce září (jak bývá naším zvykem) vyrazili na Černý potok do Velké Kraše u Vidnavy. Díky letnímu baseballovému campu vyrostlo v prostoru dětského tábora baseballové hřiště. Alespoň jsme byli schopni se kvalitně připravit do bojů v play-off, které nás čekaly. Za to bych rád poděkoval Romanovi Lipavskému, který nám soustředění umožnil.

Zakončení sezóny

Letošní zakončení sezony už ovšem neproběhlo. Zhoršující situace akci stále oddaluje a snad ji budeme schopni uspořádat na začátku roku 2021.