Cílem sezony a roku 2019 bylo rozšíření členské základny. Dalším z cílů bylo, abychom co nejvíce propagovali baseball v Šumperku. Další cílem bylo dostat se na mistrovství republiky mladších kadetů. Samozřejmostí jsme brali pořádání jubilejního 10. ročníku školního turnaje – Havraní pálky.
Jedinou černou tečkou na celé sezoně bylo vykradení našich šaten na hřišti na začátku prosince. Ztráta 10ti nových pálek je značná a pro příští sezonu budeme muset zase doplnit vybavení.

Kategorie Žáků U11

Sezonu 2019 jsme odstartovali již na konci zimy halovým turnajem v Chocni. Za pozvání jsme byli rádi, protože to byla možnost, jak otestovat zimní posily týmu a pro některé to bylo první setkání se zápasy baseballu. Na turnaji se kromě nás představili i domácí Orli, dále Wayne’s World Pardubice a Rytíři z Trutnova. Po vyrovnaných utkáních jsme obsadili poslední místo. S předvedenou hrou jsme byli všichni spokojeni a už jsme se nemohli dočkat venkovních zápasů.

Sezona se skládala z tradičních dvojzápasů doplněných jarním turnajem, který jsme pořádali. Sezonu jsme opět hráli v naší oblasti proti tradičním rivalům z Olomouce, Ostravy, Opavy a Frýdku-Místku. Konečné páté místo nemusí být ostudou, jelikož jsme dokázali potrápit všechny soupeře a někteří se před námi museli sklonit. Výhry nad Ostravou (vítězem soutěže) na domácím turnaji nebo postupový dvojzápas s Olomoucí nám ukázaly dobrý směr naší přípravy.

Na mladém týmu, který jsme letos měli, bylo vidět, že jejich čas ještě přijde.

Kategorie mladších kadetů

V kategorii do 13 let bylo letos přihlášeno 7 týmů z naší oblasti a jeden polský tým. Letos nám přálo počasí a všechny zápasy proběhly v regulérním termínu. Kvalita této soutěže už ukazuje, že hráči umí zahrát situace, za které se nemusí stydět ani dospělí. Po slabším začátku jara jsme těžko doháněli ztrátu v tabulce a konečné 7 místo rozhodně není pozicí, kterou jsme chtěli obývat před sezonou. Nicméně i tak jsme předvedli hrdý výkon proti soupeřům jako je Zlín, Olomouc nebo polské Katowice.
Všem trenérům, kteří působili u této kategorie, se podařilo v některých zápasech vymáčknout z hráčů víc, než by se na první pohled zdálo. Jedinou pomyslnou kaňkou na celé sezoně byl tragický nedostatek kvalitních rozhodčích.

Kategorie mužů

Muži letos měli sezonu slabší než v minulých letech. Letošní ročník České baseballového poháru neabsolvovali a odehráli pouze přátelské zápasy mezi sebou na podporu nových hráčů. I tak bylo skvělé sledovat, kolik bývalých hráčů se dokázalo potkat.

Stejně jako v loňských sezonách vypomáhal Tomáš Cahlík u choceňských Orlů v druhé nejvyšší soutěži.

Havraní pálka 2019

Jubilejní 10. ročník turnaje základních škol opět přilákal školy ze Šumperka, Rudy nad Moravou, Postřelmova a Mohelnice. I letos bylo podmínkou mít 4 hráče z 6., 7. a 8. třídy. Kategorii hochů soutěž ovládli chlapci ze ZŠ Vodní v Mohelnici. Za nimi se na druhém místě umístil tým ze ZŠ Ruda nad Moravou a třetí příčku obsadila ZŠ Sluneční Šumperk. Poslední místo poté brali chlapci z Postřelmova. V kategorii dívek bylo nejlepší družstvo děvčat ze ZŠ Ruda nad Moravou, následovala je děvčata ze ZŠ Postřelmov a stupně vítězů doplnila děvčata ze ZŠ Vodní Mohelnice. Bramborou příčku obsadila děvčata ze ZŠ Sluneční Šumperk.

Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným za pěkné zápasy a hlavně volnočasovému středisku Doris, které je naším partnerem po celou dobu existence turnaje.

Baseballové soustředění na Černém potoce

Stejně jako loni jsme i letos vyrazili na 2 soustředění do Velké Kraše u Vidnavy. Červnové soustředění bylo co do délky i účasti větší, nicméně ani podzimní víkendové soustředění nebylo špatné. Letos nám navíc přálo počasí a tak jsme mohli nejen trénovat, ale užili jsme si i dobrodružné hry v přírodě Rychlebských hor. Se soustředěními počítáme i do příštího roku.

Zakončení sezóny

Letos jsme chtěli udělat zakončení hlavně pro naše hráče, kteří si jej zasloužili. Zvolili jsme proto wellness centrum Welly v Šumperku. Nejen možnost využití bazénu, mini fotbálku nebo stolního tenisu, ale příjemné prostředí a hojná účast, udělali z této akce krásně předvánoční odpoledne.