Cílem sezony a roku 2017 bylo rozšíření členské základny. Dalším z cílů bylo, abychom co nejvíce propagovali baseball v Šumperku. Další cílem bylo dostat se na mistrovství republiky mladších kadetů. Samozřejmostí jsme brali pořádání 8. ročníku školního turnaje – Havraní pálky.

Kategorie Coach ballu

Tato kategorie byla zahrnuta do serie turnajů Super Cup. My jsme uspořádali bronzový Superpohár, na který se přihlásily celkem 4 týmy – kromě nás i Ostrava, Olomouc a Frýdek-Místek. Předsezónní cíl byl podívat se na finále do Prahy na zlatý Super Cup. Tyto zápasy se hrají s pomocí trenéra, který nadhazuje a hráči již nepálí míč ze stojanu. Odehráli jsme pěkné zápasy a postoupili do dalšího kola – na stříbrný Superpohár. Tam se nám již tolik nedařilo a skončili jsme na nepopulárním 4. místě. Na zlatý Superpohár postupovaly pouze 2 nejlepší týmy.

Sezona nezahrnovala pouze Super Cup, ale i na podzim byl uspořádán turnaj v Ostravě. Poslední turnaj se nesl ve stejném duchu jako celá sezona a i zde jsme sezonu ukončili na bramborové pozici.
I když jsme před sezonou měli vyšší očekávání, sezona ukázala, že jsme kvalitními soupeři a že dokážeme hrát s každým.

Kategorie mladších kadetů

Kategorie mladších kadetů se letos zúčastnilo 5 týmů. Po loňských problémech s polskými týmy zůstal v soutěži pouze tým Silesie Rybnik. I díky neuskutečněným zápasům s týmem Silesie jsme se dostali na 4. místo v oblasti. Hráči prokázali velkou snahu v zápasech a i přes skutečnost, že více jak polovina hráčů byla nováčky, nebyli jen do počtu. Doufejme, že z těchto zkušeností budeme moci vycházet příští sezonu.
Kategorie mužů

Jako již každoročně jsme přihlásili tým mužů do Českého baseballového poháru. Letošní ročník se z pohledu České baseballové asociace nezapíše mezi nejlepší. Los byl zveřejněn pár dní před prvním utkáním a hned o velikonocích jsme jeli hrát proti olomouckým Skokanům. Oba týmy chtěli postoupit dál a to se projevilo i ve hře. Obranou bitvu a málo šancí na pálce přineslo výsledek 3:2 pro Olomouc. Tím se naše cesta pohárem zastavil hned na začátku. Stejně jako v předchozí sezoně naši hráči hostovali v klubu Orli Choceň v 1. lize. Po vzájemné dohodě vypomáhalo trio hráčů celou sezonu v Chocni. Nejvíce zápasů za Choceň odchytal Tomáš Cahlík, dále se na kopci a v zadním poli předvedl Michal Zelený a zadní pole podpořil i mladý Jakub Sita.

Havraní pálka 2017

Již osmý ročník turnaje základních škol proběhl opět pod taktovkou našeho klubu. Jedná se o turnaj žáků 6., 7. a 8. tříd základních škol nejen ze Šumperka pod záštitou Doris – střediska volného času. Oproti minulým rokům se změnil formát a letošní ročník se odehrál systémem jednoho turnaje na podzim a jednoho na jaře. Letošního ročníku se zúčastnily 4 školy v obou kategoriích (děvčat i chlapců) – 4. ZŠ Sluneční Šumperk, Mohelnice Vodní, ZŠ Ruda nad Moravou a ZŠ Postřelmov. V kategorii děvčat se vítězkami stalo družstvo ZŠ Mohelnice Vodní, druhé místo obsadila 4. ZŠ Sluneční Šumperk. Stupně vítězů ještě doplnila děvčata ZŠ Ruda nad Moravou. Poslední místo obsadila děvčata ZŠ Postřelmov. V kategorii chlapců na prvním místo vystoupalo družstvo ZŠ Mohelnice Vodní a podtrhlo letošní dominanci této školy. ZŠ Ruda nad Moravou prokázala, že se stále zlepšuje a nakonec obsadila druhé místo před třetí 4. ZŠ Sluneční Šumperk. Stejně jako v kategorii děvčat obsadili i chlapci ZŠ Postřelmov poslední místo. Všem školám děkujeme za pěkná utkání a těšíme se na další ročník.