Rok 2021 byl o poznání lepší než předchozí rok. Pandemie tu sice byla pořád s námi, ale omezení nebyla pro náš sport až tak velká. Nicméně i přes tyto problémy se podařilo českému baseballu zdárně odehrát všechny soutěže.

Pro nás bylo cílem rozšířit členskou základnu a hlavně potrápit soupeře co nejvíce a obsadit příčky pokud možno v první půlce tabulky regionu Východ. Nejen v našem regionu se ukazovali hráči Cannibals. I v roce 2021 se skupina kluků z kategorie U15 přidala k týmu Orli Choceň a vypomohla jim v rámci Českého baseballového pohárů kadetů v Blansku a Praze.

V poslední řadě byla v plánu i havraní pálka, nicméně pandemie ji zastavila jak v jarní části, tak nakonec nedovolila odehrát ani podzimní část.

Kategorie Žáků U11

Sezona 2021 byla bez možnosti zimní přípravy, a proto jsme se vrhli do zápasů bez natrénovaných dovedností. Jedinou možností byly online tréninky, které nejsou z pohledu sportu a drilů úplně plnohodnotné. Začátek herní sezony samozřejmě neproběhl podle plánu, ale soupeře jsme byli schopni potrápit. Počasí sice některé zápasy překládalo na náhradní termíny, nicméně do podzimní části jsme nešli z posledního místa.

Závěrečný podzimní turnaj byl za velmi pěkného počasí a nám se možná i díky tomu podařilo získat 3. místo v regionu v kategorii do 11 let.

Kategorie mladších kadetů U13

Kategorie mladších kadetů slibovala velmi silnou soutěž i přesto, že se letos nemohly přihlásit týmy z Polska. Kdyby tomu bylo tak, bylo by soutěži celkem 11 týmů a to už by náš tým zase posunulo dál.

Nicméně slabší pálka, bez které není možné získávat více bodů, nás provázela celou sezonou. Za to obrana nebyla vůbec špatná. I díky pandemii bylo vidět na hráčích zejména koncem sezony, že nejsou v optimální formě a zimní příprava rozhodně chyběla. Po jarní části 5. místo nakonec ještě vylepšili na celkové 4. místo po play-off.

Kategorie starších kadetů U15

Pro sezonu 2020/2021 bylo jasné, že postavíme tým v kategorii U15. Starší kadeti, jak byla dříve kategorie označována, hráli opět v oblasti proti zkušeným týmům, které vychovávají své hráče pro své extraligové mužské týmy. Kvalita soutěže už je znát. Nicméně i tak jsme byli schopni hrát s Ostravou vyrovnaně a Olomouc jsme poráželi. Frýdek-Místek už potom byl nad naše síly, přece jen letos skončili 2. na mistrovství České republiky. Stejně jako v předchozí sezoně hráli naši hráči za Orli Choceň. Mohli tak získávat zkušenosti s předními týmy ČR a jako hráče, kteří v další sezoně přestoupí do mužů, je to posune zase o něco dál.

Nejnáročnější pro na celé sezoně bylo asi cestování. Protože museli na domácí zápasy do Chocně, ale i venkovní zápasy nebyly blízko. Kluci se tak mohli podívat do Liberce, Jablonce nad Nisou nebo i Trutnova. V rámci turnajů poznali i Blansko a Prahu. V týmu Orlů rozhodně nepatřili jen mezi náhradníky. Během sezony se stali oporami jak na nadhazovacím kopci, tak i v obraně v poli.

Baseballové soustředění na Černém potoce

Jsem rád, že z původně plánovaných tří soustředění na rok 2021, jsme dokázali uspořádat alespoň jedno. Navíc nám přálo i počasí a proto jsme v půlce září (jak bývá naším zvykem) vyrazili na Černý potok do Velké Kraše u Vidnavy. Díky letnímu baseballovému campu vyrostlo v prostoru dětského tábora baseballové hřiště. Alespoň jsme byli schopni se kvalitně připravit do bojů v play-off, které nás čekaly. Za to bych rád poděkoval Romanovi Lipavskému, který nám soustředění umožnil.

Oslava 30 let od založení

V září 2021 tomu bylo již 30 let, co se rozhodl Roman Lipavský založit baseballový oddíl pod Vilou Doris. Parta kluků se tehdy rozhodl bojovat proti týmům, které měly za sebou daleko víc zkušeností. Postupem času náš oddíl čekaly vítězné časy (v roce 2006 se stala kategorie U13 absolutními mistry ČR, muži několikrát vyhráli základní část 1. ligy), ale i časy, kdy jsme bojovali o přežití. Jsem rád, že jsme se zase dostali do časů, kdy máme několik mládežnických kategorií a opět se rozjíždí kategorie mužů.